Velmi zapeklité rodinné vztahy

24. srpna 2009 v 13:36 | Lisi |  Rodina
Nejmladší dcera císařovny Alžběty, Marie Valérie, byla provdaná za Františka Salvátora Toskánského. Tento svazek byl velice plodný, pár měl spolu celkem deset
dětí, z nichž se všechny až na poslední Agnes (*+1911) dožily dospělosti.

První dcera tohoto páru se jmenovala po babičce Alžběta (1892 - 1930). Tato dívka byla v rodinném kruhu známější jako Ella (kvůli její sestřenici Erszi, dceři korunního prince Rudolfa).
Když dospěla do věku na vdávání, byla obklopena mnoha nabídkami. Dívčina teta Gisela psala, že Ella při své návštěvě v Mnichově okouzlila prince Františka Bavorského (1875 - 1957), syna krále Ludvíka III. a také tedy Giselina synovce. Mladý šlechtic žádal o povolení navštívit Ischl, bylo mu ovšem řečeno, že u Elly nemá šanci. Ta se mezitím zamilovala do hraběte Georga Waldburg-Zeila, kterého si později vzala za manžela.

František Bavorský se na jednom plese seznámil s princeznou Isabellou Croy, jeho budoucí manželkou. Porodila mu celkem šest dětí, nejmladším dítětem se stal Rasso (1926). Nyní na okamžik opustíme tuto rodinu a navrátíme se k císařovnině dceři Marii Valérii.
Jeden z jejich synů, Theodor Salvátor (1899 - 1978), měl za manželku Marii Terezii von Waldburg-Zeil (1901 - 1967). Již ze jména je patrné, že se jednalo o (vzdálenou) příbuznou Georga Waldburg-Zeila, manžela Elly. Marie Terezie dala svému muži čtyři děti, z toho dvě dcery - Terezii (1931) a Marii Immaculatu (1933).

Právě první jmenovaná Terezie si vzala za manžela nejmladšího syna Františka Bavorského, Rassa.

Snad je Vám popis příbuzenských vztahů jasný. Podla Theroyalsforums se bude 29.8.2009 vdávat princezna Alice Bavorská, potomek staršího bratra Rassa.


Zdroj: M. Schadová: Císařovna Alžběta a její dcery, geneall.net (jmenné údaje)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama