Rudolf - Affaire Mayerling

10. října 2009 v 14:15 | Lisi |  Divadlo
Toto dílo amerického skladatele Franka Wildhorna (autor u nás uváděné Carmen) je momentálně uváděno ve vídeňském Raimundtheateru. Jako předloha pro tento muzikál posloužila kniha Frederica Mortona "Ein letzter Walzer. Wien 1888/89" (Poslední valčík). Děj je snad zřejmý, přesto pro zopakování:

Rudolf je velice vzdělaný mladý muž, jehož politické idee nikoho na vídeňském dvoře nezajímají. K tomu všemu není korunní princ šťastný ani v osobním životě, jeho maželství s korunní princeznou Stephanii má k dokonalému manželství daleko.
Jednou během divadelního představení se setká s mladou baronkou Mary Vetserou a bez nadsázky se dá říct, že změnilo život nejen jemu, ale i jí. Korunní princezna a špiclové ministerského předsedy hraběte Taafeho (i on sám) proti ní bojují, ale Mary se nevzdává.
Rudolf chce, aby s ním jela Mary do loveckého zámečku Mayerling, kde budou konečně sami.

V muzikálu vystupují hvězdy rakouské a německé hudební scény, z nichž bych ráda jmenovala Uwe Krögera, jehož proslavila role Smrti v Elisabeth. Zde hraje právě hraběte Taafeho, kterému autoři napsali nádhernou skladbu Die Fäden in der Hand (nitky v rukách - tahá za ně). Nejdůležitější role je ale Rudolf, toho hraje americký muzikant Drew Sarich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama