Marie Valerie Habsburská - prapravnučka císařovny

15. listopadu 2009 v 13:40 | Lisi |  Habsburkové
Marie Valerie Habsburská je prapravnučkou císařovny Alžběty. Žije v Dolním Rakousku ve Strengbergu a tamní obyvatelé jsou velmi hrdí na to, že mají za sousedku právě potomka Sisi.

Arcivévodkyně navštívila v dubnu 2008 Berlín při příležitosti premiéry muzikálu Elisabeth (hlavní role byly svěřeny dnes již legendární dvojici Pia Douwes a Uwe Kröger). Jelikož to byla významná událost, tak se císařovnina prapravnučka poměrně rozpovídala o filmech a také muzikálu, který se zabývá životem její praprababičky.

Spolu se svou sestrou Margarethou Valerií prohlásila: "Už jsme to viděly nejméně dvacetkrát a představení je vždy velmi pěkné."

Sestry znají samozřejmě také filmy z 50. let s Romy Schneider: "Jsou překrásné. Už je sledují i naše malé dcery. Ale muzikál je více podle pravdy. A navíc ukazuje, že i šlechtici jsou jenom lidé."

Co dělá Marie Valerie, když nenavštěvuje muzikály o svých habsburských předcích? Živí se jako biopěstitelka. Pěstuje jablka a chová prasata. Když nastáva sklizeň jablek, zvládá se o všechno postarat zcela samostatně.

Podle jména arcivévodkyně je na první pohled zřejmé, že pochází z linie císařovniny dcery Marie Valérie.

Zdroj: článek Jsem prapravnučkou císařovny Sissi a chovám prasata. Bild.de 20.4.2008
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 +Melody+ +Melody+ | 15. října 2010 v 16:25 | Reagovat

Nikde nemůzu najít její fotky a také fotky deti a vnuku .. kdyz zadam marie valerie .. objevi se jeji babička, dcera sisi .. ne ona

2 Lisi Lisi | Web | 19. října 2010 v 15:38 | Reagovat

nevím, na tom Bildu ty fotky v době psaní článku byly, třeba někdy znovu navštíví premiéru Elisabeth a snad i s fotkami

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama