Sisi - bez "s" uprostřed

30. prosince 2009 v 11:00 | Lisi |  Film/TV
Někdy v dubnu letošního roku se poprvé objevily zprávy, že se chystá nové zfilmování osudů rakouské císařovny, kterou bude hrát italská herečka Cristiana Capotondi. Hlavní představitelka je přirovnávána k Boticelliho Venuši, navíc v době natáčení byla o více než 10 let starší než původní Sissi Romy. Cristiana je navíc Italka, která nemluví německy, takže svoji roli namluvila v italštině a pro německé diváky byla nadabována.

Jak herečka v jednom rozhovoru zmínila - během natáčení se orientovala podle posledních slov svých hereckých protějšků.

Režie filmu se ujal Xaver Schwarzenberger, rozpočet byl více než 11 milionů euro, ve filmu je vidět 2 000 komparzistů, 100 koní, 20 kočárů a 700 kostýmů.

Georg Markus z Kurieru sledoval tento film s historičkou Katrin Unterreiner (napsala několik biografií o císařovně a její rodině).

Film ukazuje dobovou atmosféru, ale divák si nesmí myslet, že děj Sisi je realističtější než u Sissi. Co mají oba filmy společné je to, že učinily velice významným konflikt mladé císařovny a její tchýně. U Sissi to bylo pochopitelné, ale dnes už je známá korespondence těchto dvou dam a je tudíž zřejmé, že jejich vzájemný vztah nebyl tak napjatý.

V novém filmu je Sisi ukazována opět jako milující matka a žena. Polibek, který je filmu ukázaný, nedala Franzi Josefovi, ale hraběti Andrássymu. Políbili se v Benátkách, kde se ovšem skutečná císařovna se skutečným hrabětem nikdy nesetkala. Nová Sisi se také zajímá o politiku, požaduje po císaři zřízení parlamentu.

Film končí stejně jako ten z 50. let - tedy ve věku, kdy je císařovně okolo třiceti. Sice později se císařovna věnovala již jenom sama sobě, jezdila po světě, ale nikdo nemůže říct, že by se už nic nestalo. Stalo. Bylo by zajímavé sledovat události po Mayerlingu a samotné zavraždění v Ženevě.

Jak říká Klaus Lintschinger z ORF: "My vyprávíme moderní verzi pohádek o Sisi, jak jsme je ve spolupráci s producenty z RAI a ZDF vytvořili. Historická postava Sisi by vyžadovala jiný film." Tento film ovšem není v plánu.


Osobně bych ráda nové zpracování pohádky o Sisi viděla a co vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | 30. prosince 2009 v 11:26 | Reagovat

Film jsem videla na ORF a bohužel mě sklamal, nebyl moc realistický a bylo tam hóódne chyb... herecké výkony průmnerné. I když jsem vlastne očekávala, že toto dílo nebude mít s realitou vela společného. Kostými byli přesto nadherné. I Cristiana Capotondi se mi jako herečka libila. V době natačení filmu jí bylo sice 29 let, ale vypadala mnohem mladší...a když jí porovnám s Romy- jako Sisi jí bylo 17,18- vlastně ani nevidím tak velký věkový rozdil, protože ona zas působila o neco starší jako ve skutečnosti byla.

2 Lisi Lisi | Web | 31. prosince 2009 v 10:35 | Reagovat

Díky za názor, vlastně koresponduje s danými názory, které jsem četla.

3 Nebožka Nebožka | Web | 20. června 2011 v 23:29 | Reagovat

Osud Alžběty je pořád lákavý příběh, ale bohužel se málokdy dočkáme něčeho bezchybného a realistického. Sisi jsem neviděla, ale mohlo by být zajímavé se na to podívat.

4 Lisi Lisi | Web | 22. června 2011 v 14:43 | Reagovat

Hlavně bezchybné věci jsou v dokumentech, u filmu musíme počítat s nějakou tvůrčí úpravou.

Rozhodně se na ten film dobře kouká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama