Císařovna Sissi 1 (Sisi 1)

7. června 2010 v 12:26 | Lisi |  Film/TV
Nejnovější z filmů o císařovně Sisi právě dneska vyšel v edici Blesk pro ženy. Příští týden bude k dispozici i druhý díl.
Osobně bych nečekala, že se snímek ani ne půl roku po televizní premiéře v Rakousku a Německu objeví i u nás, navíc za příznivou cenu.

Film je s kompletním českým dabingem, který mi zpočátku zněl trochu nepřirozeně, ale nakonec jsem si zvykla.

Cristiana Capotondi je podle mě dobrou představitelkou rakouské císařovny, oceňuji její melancholický výraz. Připadá mi vážnější než byla v této roli Romy Schneider, v tomto ohledu je Cristianina Sisi realističtější.

Ovšem i tento film není detailním dokumentem o životě rakouské císařovny, mnoha věcí je tu krásně stylizovaná, např. setkání hraběte Andrássyho a vévody Maxmilliana nebo svatební noc Sisi a Franze Josefa.

Podle mého to vůbec nevadí, všechny tyto věci dělají z tohoto filmu novou pohádku o nejkrásnější ženě, tentokrát určenou spíše dospělejšímu divákovi současné doby.

Jediná věc, ke které mám drobnou výtku, se týká českého názvu filmu. V originálu se dílo nazývá Sisi, ovšem u nás se jmenuje Císařovna Sissi. Narážím na rozdíl v počtu s ve jméně, originál má pouze jedno. Tvůrci tímto chtěli ukázat, že se odlišují od známé trilogie z 50. let a také, že jejich Sisi má být více političtější. Veškeré tyto důvody český překlad nezaznamenal.

Jinak nemám co dodat, snad jen to, že se splní přání samotné Cristiany Capotondi, která v jednom rozhovoru řekla, že by byla velmi ráda, kdyby dvd její Sisi stálo vedle Sissi od Romy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama