23. srpen - narození tchýně a smrt manželky korunního prince

23. srpna 2010 v 9:09 | Lisi |  Kalendář
Dne 23. srpna 1836 se uherskému palatinovi a jeho třetí manželce narodila dcera Maria Henriette. Pocházela tedy z habsburského rodu a jako arcivévodkyně byla provdána 22. srpna 1853 za Leopolda II. a stala se tedy belgickou královnou.

S manželem měli celkem čytři děti - jednoho syna a tři dcery.

Dcera Stephanie přišla na svět 21. května 1864 jako třetí v pořadí.

Stephanie byla provdána za korunního prince Rakouska - Uherska, z tohoto sňatku byli všichni zúčastnění nadšení. Královská matka se snažila ze všech sil, aby dcera byla za Habsburka provdána, přestože v době jednání o sňatku neměla Stephanie ještě ani první menstruaci.

Manželsktví korunního páru se zpočátku zdálo dobrým, jenomže později se začaly více vyhrocovat rozpory a projevovat jejich rozdílné povahy.

Stephanie se našla v reprezentaci, kterou Rudolf zrovna neměl v lásce. Navíc nemohla mít jiné děti než Alžbětu, protože ji Rudolf, jak říká ve svých memoárech, nakazil pohlavní chorobou.

Korunní princ spáchal v lednu 1889 sebevraždu a ze Stephanie se stala korunní princezna vdova, kde kdo ji dával za vinu, jak Rudolf dopadl. I z těchto důvodů si bývalá korunní princezna oblíbila koníček císařovny Alžběty cestování.

Během cest se seznámila se svým budoucím manželem uherským hrabětem Lónyayem, za kterého se provdala. Tímto svým druhým sňatkem od sebe odstřihla veškeré příbuzné, její otec se k ní odmítl znát a její vlastní dcera s ní vedla několik soudních sporů právě o Stephaniiny memoáry.

Žena, která se měla stát rakouskou císařovnou, zemřela 23. srpna 1945 v Maďarsku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama