Září 2010

Ich gehör nur mir - Serkan Kaya a Uwe Kröger

28. září 2010 v 11:44 | Lisi |  Divadlo
Nejprve jen tak pro pořádek - Serkan Kaya je můj nejoblíbenější Luigi Lucheni a Uwe Kröger zase der Tod. Bylo by hezké vidět záznam, kde se oba tito pánové v rámci představení sešli, k tomu by Elisabeth mohla dělat Pia Douwes.

Píseň Ich gehör nur mir je jedna z nejvýraznějších v celém muzikálu, zde nastává přelom "podřizující se" Sisi do Sisi "budu si dělat, co chci".

A pánové Kaya a Kröger si tuto písničku zazpívali během Sommernacht des Musicals 14. 8. 2010.

Hezkou zábavu.Moc se mi na tom videu líbí, jak si jsou ochotni zablbnout a zpívat cizí role. Svým způsobem je to hodně podobné tomu, když na Křídlech 2009 zpíval Macecha píseň Javerta (popis tohoto představení hledejte na musical.cz).

Romy Schneider by oslavila 72. narozeniny

23. září 2010 v 8:16 | Lisi |  Kalendář
Herečka Romy Schneider by dnes oslavila 72. narozeniny. Narodila se 23. 9. 1938 jako první dítě tehdy slavného filmového páru Wolfa Albacha-Rettyho a Magdy Schneider. Ti dcery pojmenovali jako Rose-Marie Albach-Retty, pod tímto jménem je uvedená i na plakátu svého prvního filmu. Až později se stala Romy Schneider.


circa 1965: Austrian film actress Romy Schneider at a cocktail party held for her at the Beverly Hills Hotel, hosted by Columbia Studio head Sol Schwartz. (Photo by Keystone/Getty Images)

Jinak herečka byla 2x vdaná, prvním manželem byl německý režisér Harry Meyen, se kterým se nakonec rozvedla, protože neunesl její popularitu. Meyen byl otcem hereččina syna Davida, který tragicky zahynul ve 14 letech, a jehož smrt matku zlomila.

Druhým manželem se stal Francouz Daniel Biasini, se kterým měla Romy dceru Sarah. Pokud se podíváte na současné fotografie Sarah, tak shledáte, Že je velmi podobná své matce.

Zapomínat nesmíme také na vztah Romy a Alaina Delona, byli dokonce zasnoubeni, jenomže Delon se k Romy zachoval hodně ošklivě a opustil ji.

Reklama podruhé (a snad naposled)

17. září 2010 v 10:48 | Lisi |  Sisi (1837 - 1898)
V minulém článku jsem dala odkaz na shlédnutí reklamy, která má svůj původ u nás v České republice, ale která byla zřejmě udělaná pro cizí trh.

Osoba císařovny Sisi a jejího manžela císaře Františka Josefa je velkým lákadlem pro tvůrce jednotlivých reklam, není tedy divu, že ten poslední "buchlovický" počin není jediný.

Myslím si, že použít nějaké skutečné žijící osoby k propagaci výrobku není špatný nápad. Minimálně zaručí to, že daná reklama nezapadne mezi ostatními a my si na ni vzpomeneme.

V následujícím článku se můžete podívat na některé další, pokud znáte nějakou, kterou jsem sem neuveřejnila, tak dejte, prosím, odkaz na ni do komentářů.

Reklama

8. září 2010 v 13:19 | Lisi
O prádninách se na zámku v Buchlovicích natáčela reklama na čokoládu, ve které mají hlavní roli císařovna Sisi a Franz Josef.
Osobně jsem byla na tento počin zvědavá, zajímalo mě, o co vlastně půjde. Ovšem z výsledku jsem zklamaná.

A co vy?