Co se skrývá za anketou...

31. ledna 2011 v 10:39 | Lisi |  Blog
Člověk podle mého miluje klikání, je to rychlé a ještě navíc k tomu není třeba vydat nějakou námahu. V tomhle článku je shrnutí výsledků jednotlivých anket. Pokud máte nutkovou potřebu vyjádřit se o trochu víc k danému tématu než dovoluje prosté kliknutí na Vámi zvolenou odpověď, zde máte svůj prostor k vyjádření.3. Anketa (začátek 28. 1. 2012)

Nyní je anketa jednoduchá - co bychom dělali, kdyby před námi stála pravá Sisi. Do možností jsem dala, že bychom neřekl ani slovo, protože bychom byli úplně vykolejení, dále bychom jí vybrebentili celý její životopis a pustili bycom jí film o Sisi, je jedno který. Poslední možnost je pro ty, kteří by udělali něco jiného. Já osobně bych ji vzala na muzikál Elisabeth.


2. anketa (začátek 31. 1. 2011 - konec 28. 1. 2012)


Druhá anketa se týká Vás a Vašeho názoru na to, kdybychom už nemuseli mluvit jen o paní Douwes nebo panu Krögerovi. Tedy kdybychom mohli mluvit o naší vlastní Elisabeth a našem vlastním představiteli Smrti.
Tedy ptám se, zda byste muzikál Elisabeth v České republice navštívili.
Moje odpověď je ano.
Tvorba pana Kunzeho a Levaye je nádherná, jsem ráda, že jsem už měla možnost vidět českého Mozarta! (kterým je pro mě Aleš Slanina, zaujal mě mnohem víc, než ti pánové, jejichž podání této role je vidět v německém originálu na youtube).

Tak mi tu tato anketa zůstala déle než jsem předpokládala, moc lidí v ní nehlasovalo.

výsledky hlasování - Kdyby se muzikál Elisabeth uváděl v ČR
hned bych na něj běžel(a)31
zřejmě bych ho navštívil(a)7
nelíbí se mi, nenavštívil(a) bych ho4
Elisabeth neznám14

Důvod neúčasti vidím v tom, že ho tu moc lidí nezná. Přitom se v současné době (leden 2012) plánuje jeho znovuuvedení ve Vídni.
1. anketa (3. 8. 2010 - 31. 1. 2011)

Po dobu určitou byla možnost hlasovat o nejoblíbenější osobu z rodiny Františka Josefa I., mohli jste volit mezi ním, jeho manželkou a dětmi.

Nejoblíbenější osoba
Sisi50.9% (109)
František Josef I.9.3% (20)
Rudolf9.3% (20)
Sofie12.1% (26)
Gisela7.9% (17)
Marie Valérie10.3% (22)

Bez debat je zřejmé, že v oblíbenosti vyhrála Sisi. Překvapující je druhé místo malé Sofie, která žila pouhé dva roky. Další v pořadí je Marie Valérie, která je snad z císařských dětí nejznámější nejen díky svému deníku, ale i blízkému vztahu, který k ní měla její matka.
Překvapující by mohla být stejná oblíbenosti císaře i korunního prince, je vidět, že dámské postavy jsou pro pravděpodobně 214 hlasujících zajímavější.
Oproti tomu poslední místo Gisely mne vůbec nezaráží. Připadá mi, že je nejvíce odsouvaná do pozadí. Druhorozená, která utrpěla tím, že přežila. Dále její mladší sourozenec byl korunní princ a sestru o mnoho mladší měla matka mnohem raději.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romy Romy | Web | 31. ledna 2011 v 19:04 | Reagovat

Já bych muzikál elisabeth asi navštívila, ale musel by být v češtině. Ohledně druhého místa Sofie v anketě se vůbec nedivím, lidem se zdá smutný její osud. Také je mi líto Gisely, protože podle mě měla mnohem těžší osud. Jak píšeš, byla odsrkovaná, brzy se vdala (a ne z lásky!), trpěla matčinou častou nepřítomností atd. Marie valérie zase trpěla matčinou přehnanou péčí. Bylo to v té době těžké.

2 Lisi Lisi | Web | 1. února 2011 v 8:39 | Reagovat

[1]: Tu češtinu při uvádení v ČR předpokádám.
Jak je vidět, tak obě Sisiny přeživší dcery něčím trpěly, rozhodně to byla nezáviděníhodná pozice.

3 Romy Romy | Web | 1. února 2011 v 19:07 | Reagovat

To ano. Obě navíc byly hodně na očích, a to už od dětství (vlastně ještě než se narodily)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama