Květen 2012

Rudolfové ve filmu I

24. května 2012 v 12:08 | Lisi |  Film/TV
Rolf Randolf, Max Landa, Paul Richter, Fred Liewehr, Dan O'Herlihy, Claude Dauphin, Rudolf Prack, Keith Michell, Pierre Vaneck, Christian Reiner, Lajos Balázsovits, David Wall, István Hirtling, Marcus Bluhm, Johann Ebert, Fritz Schmidt a Max von Thun si podle IMDb zahráli roli korunního prince Rudolfa.

O Maxi von Thunovi již byla řeč, jeho Rudolf je z filmu r roku 2006, svou roli v něm měla i Francesca Habsburg. Jinak podle jména herce se dá usuzovat na jeho původ, v jeho předcích se dá nalézt Maria Pia, hraběnka Chotková - sestra Žofie Chotkové, manželky následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Maria Pia měla se svým manželem Jaroslavem Thun-Hohensteinem 6 dětí, její nejmladší syn Ernst je dědečkem Maxe von Thuna.

Johann Ebert a Fritz Schmidt jsou Rudolfové ze záznamu muzikálu Elisabeth, první jmenovaný představuje císařovnina syna v dětském věku, Fritz Schmidt jeho dospělou verzi. Pokud bychom tedy brali v potaz i záznamy muzikálů, do úvodního seznamu by měl patřit i Drew Sarich z vídeňské Affaire Mayerling a spousta dalších představitelů z jiných produkcí.

Nyní se vracím k prvnímu jménu - Rolfu Randolfovi (1878 - 1941).

Domy, ve kterých nebydlíte

16. května 2012 v 10:51 | Lisi |  Foto
... a zřejmě ani bydlet nebudete.