Rudolfové ve filmu I

24. května 2012 v 12:08 | Lisi |  Film/TV
Rolf Randolf, Max Landa, Paul Richter, Fred Liewehr, Dan O'Herlihy, Claude Dauphin, Rudolf Prack, Keith Michell, Pierre Vaneck, Christian Reiner, Lajos Balázsovits, David Wall, István Hirtling, Marcus Bluhm, Johann Ebert, Fritz Schmidt a Max von Thun si podle IMDb zahráli roli korunního prince Rudolfa.

O Maxi von Thunovi již byla řeč, jeho Rudolf je z filmu r roku 2006, svou roli v něm měla i Francesca Habsburg. Jinak podle jména herce se dá usuzovat na jeho původ, v jeho předcích se dá nalézt Maria Pia, hraběnka Chotková - sestra Žofie Chotkové, manželky následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Maria Pia měla se svým manželem Jaroslavem Thun-Hohensteinem 6 dětí, její nejmladší syn Ernst je dědečkem Maxe von Thuna.

Johann Ebert a Fritz Schmidt jsou Rudolfové ze záznamu muzikálu Elisabeth, první jmenovaný představuje císařovnina syna v dětském věku, Fritz Schmidt jeho dospělou verzi. Pokud bychom tedy brali v potaz i záznamy muzikálů, do úvodního seznamu by měl patřit i Drew Sarich z vídeňské Affaire Mayerling a spousta dalších představitelů z jiných produkcí.

Nyní se vracím k prvnímu jménu - Rolfu Randolfovi (1878 - 1941).

Ten je podepsán pod filmem Kronprinz Rudolf: oder Geheimnis von Mayerling. Tento film vznikl již v roce 1919, tedy pouhých 30 let po skutečných událostech. Navíc v té době na živu byly jak obě sestry Rudolfa, tak jeho manželka a dcera. Jako zajímavost lze uvézt fakt, že Randolf nejenom představoval korunního prince, ale také napsal k filmu scénář a režíroval ho.

Randolf založil filmovou společnost Rolf-Randolf Film GmbH již v roce 1918 v Mnichově, produkoval s ní také mnoho filmů.


Dalším Rudolfem se stal Max Landa (1880 - 1933) v roce 1921, tentokrát ale ve filmu o princově matce císařovně Alžbětě - Kaiserin Elisabeth von Österreich.


A ještě v roce 1932 se do Rudolfa převtělil Paul Richter (1895 - 1961) ve filmu Das Geheimnis um Johann Orth. Ani teď nešlo přímo o korunního prince, ale o Johanna Ortha, jednoho z toskánkých příbuzných. Ten, poté co vystoupil z habsburského císařského domu, se ztratil roku 1890 na moři a o 21 let později byl prohlášen za mrtvého. Johanna Ortha a Rudolfa spojila dohromady Marie Larischová ve své knize, když oba dva udělala aktéry spiknutí, kvůli kterému by jim hrozil trest smrti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama