Romy - film

27. června 2012 v 10:06 | Lisi |  Film/TV
Rok 2009 přinesl životopisný film o herečce Romy Schneiderové. V tu se proměnila německá herečka Jessica Schwarz, která hrála např. ve filmu Parfém - Příběh vraha. Po dlouhou dobu tvořila taktéž pár s hereckým kolegou Danielem Brühlem, známým z filmu Good bye, Lenin či 2 dny v Paříži.

Ale zpět k Romy. Film o jejím životě natočil režisér Torsten C. Fischer podle scénáře Benedikta Röskaua. Objevilo se v něm několik známých herců.


Prvního manžela Romy Schneider si zahrál Thomas Kretschmann. Toho jste mohli vidět třeba ve filmu Pianista. V něm si zahrál hodného nacistu Wilhelma Hosenfelda, bez kterého by hlavní hrdina pianista Szpilmanv podání Adriena Brodyho nepřežil poslední dny války. Herec se objevil v mnoha dalších zahraničních filmech, vyjmenovat si zaslouží Resident Evil: Apocalypse či Wanted, kde se stal utajeným otcem Jamese McAvoye.

Mimo výše jmenovaných filmů byl Kretschmann k vidění jako SS-Gruppenführer Hermann Fegelein v Pádu Třetí říše, Otto Ernst Remer ve Valkýře a v mnoha dalších rolích. Je tedy vidět, že s hraním skutečných historických postav má zkušenosti.

Osudového muže Romy Schneider, francouzského herce Alaina Delona, si zahrál jiný francouzský herec Guillaume Delorme. Toho jsme u nás mohli vidět např. v Julii Lescaut či Mairgretovi.


Samotný film nevypráví Romyin příběh chronologicky, ale začíná jejím příchodem do nemocnice, ve které se podrobí těžké operaci. Během rekonvalescence jsou divákovi předkládány záběry z hereččiny minulosti.
Dozvíme se, jak jako malá žila v internátě a trpěla nedostatkem péče svého otce. Oproti tomu s její matkou začala hrát ve filmech. Pak přišla Sissi.

Ve filmu se mnohokrát dozvíme, že ji nesnášela, svým způsobem i kvůli ní utekla do Francie. Chtěla se stát charakterní herečkou, nakonec se jí povedlo prosadit. Po úspěšné divadelní premiéře jí Visconti dal prstýnek, který potom pořád nosila.

V osobním životě se zamilovala do Alaina Delona, ten ji ale opustil. Vztahy s matkou také nejsou jednoduché. Romy si chce žít po svém, ale matka jí do života celkem dost mluví.

Romy se poprvé vdá za Harryho Meyena. Z počátku s ním vypadá šťastně, ale později jí více trýzní manželova žárlivost a touha, aby byla jeho poslušnou ženuškou, co má na okrasu. Následuje rozvod, nová svatba, opět rozvod.

Ve filmu je kladen důraz na Romyino první dítě - syna Davida. Je vidět, že by pro něj udělala cokoliv, ale nedokáže se chovat jako obyčejná normální matka. Jeho tragická smrt ji zdrtí, sama umírá ani ne rok po něm.

Styl, jakým je film dělán, se mi líbí. Vypráví decentně příběh Romy Schneider. Některé věci jsou pouze v jednom záběru naznačeny, v následující scéně jsou vidět už její důsledky. Právě toto mě zaujalo, divák musí u filmu dávat pozor a nenudí se.

Další plus je občasná úprava záběru, aby vypadaly dobově.

Všudypřítomní paparazziové byli ve filmu ukázáni jako hyeny, vtrhli na hřbitov, když Romy dávala poslední sbohem svému otci či synovi, u syna také v přestrojení pronikli do márnice, aby pořídili jeho fotografie. Na tuto skutečnost Romy ve filmu sama upozorní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romy Romy | 27. června 2012 v 19:36 | Reagovat

Nevíš náhodou, jestli by se na něj někde dalo podívat v češtině?

2 Lisi Lisi | Web | 28. června 2012 v 9:52 | Reagovat

[1]: Já jsem o viděla, když to teď dávali na STV1 ve slovenštině, možná to tam za čas budou reprízovat

3 Romy Romy | 29. června 2012 v 16:56 | Reagovat

Škoda, že nemám přístup ke slovenským kanálům. Ale jinak díky! :)

4 Rézi Rézi | Web | 19. srpna 2012 v 18:53 | Reagovat

Romy Schneider je má oblíbená herečka a musele si opravu "prožít své". Vždycky si říkám, že s Alainem Delonem jim to muselo neskutečně slušet :-)

5 Lisi Lisi | Web | 20. srpna 2012 v 19:19 | Reagovat

[4]: To určitě, ale škoda, jak se k ní Alain Delon zachoval.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama