Červen 2013

Baron Trenck na Biskupském dvoře

30. června 2013 v 13:29 | Lisi |  Divadlo
Osobně jsem se s baronem Trenckem poprvé setkala, když jsem jako malá navštívila kapucínskou hrobku. Jiné setkání se s ním dá absolvovat při čtení mnoha pověstí, ve kterých vystupuje. Od minulého roku ale existuje další možnost setkání - vždy na začátku prázdnin v rámci venkovního představení na Biskupském dvoře.

Autory hry Baron Trenck aneb per procellas ad portum jsou Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán. Režie se ujal právě Slovák, zahrál si i jednu z rolí, uherského grófa, jednoho z Trenckových přátel.

Síla lidskosti (TV film)

26. června 2013 v 17:08 | Lisi |  Film/TV
Síla lidskosti je nejenom životopisný film o Nicholasu Wintonovi, ale také televizní film o doktorce Giselle Perlové. Shodu názvů má na svědomí český překlad originálního Out of the Ashes. Aby se to více zamotalo, tak ve slovenštině se film jmenuje Skutočný príběh: Doktorka Gisella Perlová. Tedy podle tohoto jména už můžeme hned poznat, že daný snímek je o jakési doktorce, která žila v letech 1907 - 1988.

Z jejích životních dat se dá odhadnout, že v době, když začala druhá světová válka, musela mít již slušně rozjetou kariéru. Pokud prozradím, že Gisella Perlová byla Židovka, její specializací se stala gynekologie a pocházela z dnešního Rumunska (tehdy Maďarsko), tak musí být hned jasné, proč o ní vznikl (na základě vlastní biografie) film.


Co je okolo nás vidět

17. června 2013 v 14:13 | Lisi |  Foto
Už i počasí ukazuje, že se kalendářně blíží léto. Co jiného přidat na blog, než nějaké aktuální skoroletní fotografie.


Proč mám pocit, že na tomto místě byly před pár dny tak dva tři vlčí máky. Když jsem jich uviděla tolik, moje reakce musela být jasná.