Listopad 2014

Co můžete vidět jako vězeň Toweru

24. listopadu 2014 v 14:36 | Lisi |  Foto
Zkuste si představit, že každý den chodíte kolem pevnosti tyčící se uprostřed Londýna s morbidní zvědavostí, co se děje a jak to vypadá uvnitř. Nejraději byste ovšem zůstali pouze u té zvědavosti, protože moc dobře znáte pravdivost rčení - co peklo schvátí, to už nenavrátí - ve spojitosti s londýnským Towerem.


Pokud si odmyslíte semafory a automobily a naopak přimyslíte koně, kočáry a dobové oblečení, máte před sebou Tower zhruba takový, jak ho viděli ve středověku. Je to symbol státní autority a objekt strachu. Cynicky ho můžeme nazvat hotelem, ve kterém se nedobrovolně ubytovali nejvýznamnější lidé anglické historie. Mezi známé hosty patří např. tři královny, princezna Alžběta a mnoho dalších šlechticů.

Koruna

11. listopadu 2014 v 16:13 | Lisi |  Knihy
Koruna od Nancy Bilyeauové je další z mnoha románů odehrávajících se v tudorovské Anglii za vlády Jindřicha VIII. Jelikož existuje takovýchto románů vskutku přehršel, musí každý spisovatel či každá spisovatelka přijít s nějakým prvkem, který odliší jejich "dítko" od těch druhých a zároveň mu tím zaručí, že se neztratí v konkurenci ostatních děl odehrávající se v téže době.

Nancy Bilyeauová svůj prvek objevila a skutečně je její dílo odlišné.