Prosinec 2014

Bombardování Brna

16. prosince 2014 v 14:27 | Lisi |  Historie
Město Brno má přístup ke své historii, který mu můžou ostatní města závidět. Autorský kolektiv vede ve svém volnu Encyklopedii dějin města, denně zveřejňuje historické zajímavosti na facebookové stránce téže encyklopedie. Mezi nejnovější online příspěvek k historii města patří ve spolupráci Muzea města Brna a Archivu města Brna aplikace, díky které si každý může zjistit, kam dopadly ve městě bomby během 2. světové války.Washingtonský dekret od Adler-Olsena

11. prosince 2014 v 18:51 | Lisi |  Knihy
Nově zvolený prezident USA se chystá spolu se svojí těhotnou manželkou oslavit svůj úspěch v jednom hotelu ve Virginii, který patří otci členky jeho volebního štábu. Majitel hotelu chce prezidentskému páru předat svůj dar a v tom se to stane. Duševně zaostalý zaměstnanec hotelu vytáhne i přes velmi pečlivou osobní prohlídku zbraň a vystřelí na novou první dámu, která svému zranění podlehne. Tragickou ztrátu své manželky nezažívá prezident poprvé, před šestnácti lety byla zabita jeho první žena během návštěvy v Číně.


V této události aktéři Washingtonského dekretu vidí původ následného prezidentova jednání, kdy zničí vše, co dělá Ameriku Amerikou a vytvoří nový svět, který jeden z prezidentových spolupracovníků charakterizuje těmito slovy:

"Mluvíme tady o sledování, podpoře udávání a odposlouchávání v takové míře, že proti tomu i starý dobrý Sovětský svaz vypadá jako mateřská školka."