Království II – evropská alternativní historie

17. října 2015 v 7:45 | Lisi |  Film/TV
První řada Království (Reign) byla úspěšná. Od jejího odvysílání byly natočeny další dvě řady, které opět popisují evropskou alternativní historii mírně šmrncnutou nadpřirozenem. V kostce to znamená, že teď už král František je silně rozhodný, navíc zdravý a statný mladík. Jeho žena skotská a nyní i francouzská královna Marie kvůli traumatu, co prožila, se plně oddá svému milenci. Kateřina Medicejská již není "hlavní čarodějnice", naopak má mé sympatie společně s Františkovým nevlastním bratrem Bastem.Pro druhou řadu platí vše, co jsem uvedla ve článku Království - opravdu velice volně inspirovaný seriál skutečnými osobami. Osud jednotlivých postav je vzdáleně ovlivňován skutečnou historií. V jednu chvíli to vypadá už už vypadá, že nastane bartolomějská noc. Naštěstí všemi milovaná a chytrá královna Marie masakr odvrátí. Francie si na ni musí tudíž ještě několik let počkat. Takže pokud někdo chce se dozvědět, jak to doopravdy bylo, není nic lepšího než si prolistovat životopisy zúčastněných osob.


Proč ale sledovat seriál, ze kterého si můžu odnést jen ty nejzákladnější fakta typu, že Marie Stuartovna a František fakt byli manželé? Kde navíc ženské postavy nosí kostýmy, se kterými by udělaly parádu i dnes?


Odpověď je jednoduchá. Příběh. Ten je sice v tomto typu seriálu pro young adult (YA) všude stejný, ale vždy je nesmírně efektní sledovat, jak ti hodní po pár trampotách zdolají ty zlé a ještě zůstanou jejich ruce skoro nepošpiněné. Není třeba hledat žádné souvislosti, děje se, co se děje na obrazovce a mimo ní neexistuje nic. Ale možná nejpádnější důvod, proč se dívat, jsou představitelé jednotlivých rolí.

Jak jsem uvedla, mými favority je královna Kateřina a nevlastní bratr Františka Bast. Kateřinu hraje kanadská herečka Megan Follows, objevila se i v seriálu Na věky věků. Česky ji mluví Zlata Adamovská, jejíž hlasový projev mám ráda. Basta hraje Torrance Coombs, rovněž kanadský rodák. Jeho postava v Království navíc není jenom přehnaně kladná, má skvěle ukázané i z dnešního pohledu záporné stránky. Ty ovšem nelze vůbec kritizovat, pokud se na ně díváme optikou 16. století.

Co jsem se dívala, tak králův nevlastní bratr patří mezi oblíbené postavy u docela velkého počtu lidí. Torrance Coombs hrál třeba i v Tudorovcích, kde ho nechal Jindřich VIII. popravit kvůli tomu, že jeho Thomas Culpeper měl pletky s královnou Kateřinou Howardovou. Je zajímavé, že v Upířích denících/The Originals patří mezi nejoblíbenější postavy Klaus Mikaelson, kterého hraje Joseph Morgan. Ten má ve své filmografii také Thomase Culpepera. Že by role královnina milence byla dobrou průpravou pro to hrát nejoblíbenější postavy YA seriálů?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nebulis Nebulis | Web | 17. října 2015 v 13:30 | Reagovat

Viděla jsem pár dílů první série a zaujalo mě to. Ovšem čas mi jaksi nedovolí se tím blíže zabývat, ačkoli mám dobu středověku moc ráda...

2 Lisi Lisi | Web | 18. října 2015 v 12:37 | Reagovat

[1]: Taky mě to zaujalo, ale středověk si v tomto člověk moc neužije. To už spíše tak vzdálenou variaci na něj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama