Twitterstorie

28. října 2015 v 14:51 | Lisi |  Blog
Zesnul 22. srpna 1485. Zesnul 28. ledna 1547. Zesnul 25. července 1564. Zesnula 16. října 1793. Čekali byste, že již dávno nastal jejich čas říct sbohem. Ale díky Twitteru tomu tak není. Richard III., Jindřich VIII., Ferdinand I., Marie Antoinetta a další lidé, kteří na nás vyskakují z učebnic dějepisu, tweetují jako o život.


Ferdinand I. si stěžuje, že byl donucen sdílet uherskou korunu, Marie Antoinetta občas musí opustit svůj oblíbený Trianon a vrátit se do Versailles. Anglická královna Marie I. Krvavá si píše se svoji matkou Kateřinou Aragonskou ironické tweety o svém manželovi Filipu II. Habsburském.
The man with whom I was forced to share the crown of Hungary pic.twitter.com/vdbTrcoGsg
- Ferdinand I (@youngHabsburg) 28. Říjen 2015

"I must leave the Trianon and return to Versailles. Until next time my friends." pic.twitter.com/1DGjswXrZk
- Marie Antoinette (@QueenOfTrianon) 27. Říjen 2015
Ovšem nejlepší dvojku tvoří Richard III., "hrbatý bídák, co zabil své synovce", a Jindřich VIII. První zmíněný žije z Leicesteru a toho, že je jeho největší turistickou atrakcí (teprve od letošního roku je pohřbený v tamní katedrále).


Třeba takto reagoval na to, že jeho pohřeb se stal největším turistickým zážitkem. Podle něj nebylo těžké porazit nějaký sýr, masový koláč a rakety, co Amerika a Rusko nechtějí...


to be fair. its not hard to beat some cheese, pork pies and the rockets america and russia didn't want... https://t.co/Wxtx6aM0A7
- Richard III (@richard_third) 19. Říjen 2015Richard si rovněž všiml, jakou skupinu má mezi svými followery:


I do love the fact that the great majority of my followers are young, pretty, female and love a good rogue ;) #welliamtheking
- Richard III (@richard_third) 27. Říjen 2015

Tedy, že ho sledují mladé krásné ženy, které milují dobrého ničemu. Král opravdu umí zalichotit svým fanynkám.
Oproti Richardovi dává Jindřich VIII. všemožné rady do života. Třeba říká, že nemáme brát na zřetel nejnovější rady WHO ohledně škodlivosti masa a uzenin.


- @WHO links bacon to cancer - @KngHnryVIII links bacon to joy - Only one can be right - Me - Choose joy #InspirationalQuote
- Henry Tudor (@KngHnryVIII) 26. Říjen 2015Zkrátka WHO říká, že slanina je zlo, ale Jindřich VIII. říká, že ji máme mít rádi. Jenom jeden může mít pravdu, což podle Jindřicha je nepřekvapivě on sám.
Na základě své vlastní zkušenosti radí, jak máte vyznat lásku.


If you love her, surprise her by starting a new church for her, burning heretics & taking her sister as a mistress. #TudorLoveTips
- Henry Tudor (@KngHnryVIII) 28. Říjen 2015


Máte svou milou překvapit vytvořením nové církve, upalováním kacířů a její sestrou coby svou vlastní milenkou. Podobnost s Annou Boleynovou není čistě náhodná.

Ovšem ze všeho nejlepší je, když se tito dva angličtí monarchové pustí proti sobě.

Richard k Jindřichovi:

You'll never guess what YOUR mum liked ;)..... https://t.co/GYrwSC3hYe
- Richard III (@richard_third) 26. Říjen 2015


Kdo ví, jak to bylo ve skutečnosti, ale podle nám známých drbů milovala Jindřichova matka Alžběta z Yorku svého strýce Richarda III. Takže ten skutečně mohl vědět, co měla ráda.Od Jindřicha přišla břitká odpověď:

MY MUM LIKED MY DAD - SHUT YOUR PLANTAGENET PIE HOLE! https://t.co/m8yTtDBel5
- Henry Tudor (@KngHnryVIII) 26. Říjen 2015


A Richard v konverzaci pokračoval:

And not just your dad.......she was very 21st century in that way I guess ;) https://t.co/jHhwxxYcBN
- Richard III (@richard_third) 26. Říjen 2015Zde už není zapotřebí žádný komentář.

Slovních přestřelek je na Twitteru mezi Richardem a Jindřichem mnohem více, proto doporučuji podívat se přímo na jejich účty. Zábava zaručena.


Na Twitteru samozřejmě nejsou jenom výše zmíněné osoby. Středověcí angličtí králové a jejich příbuzní jsou na něm téměř kompletní, zastoupení má i Španělsko v podobě Isabely Kastilské, Ferdinanda Aragonského a jejich dcery Johany Šílené, pramáti "našich" Habsburků. Tweetuje i František II./I., Josef II. a jeho žena Isabela Parmská a také Anna Jagellonská a Anna Česká, dcera Karla IV., která se stala anglickou královnou.


Rozhodně jsem ale nevyjmenovala všechny. Je jich mnohem více a některé jsem ani ještě neobjevila. Osobně by mě zajímalo, jestli existují i podobné účty v češtině.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 1. listopadu 2015 v 8:43 | Reagovat

Vtipné, když "panovníci" takto válčí na účtech, pro tebe ještě navíc zajímavé i tím, že poznáš, zda jejich výroky zapadají do historického kontextu.

Z nějakého filmu si pamatuji, že hodně takových osob, stylizujících se do historických postav, se nachází v psychiatrických léčebnách, i když tam bude rozdíl v tom, že si to i myslí, např. jeden prohlašoval: "Jsem Ježíš Kristus."

2 Iris Iris | E-mail | Web | 3. listopadu 2015 v 15:18 | Reagovat

Velmi zajímavé.

3 Romy Romy | 6. listopadu 2015 v 19:25 | Reagovat

Zajímalo by mě, jak by psala císařovna Alžběta nebo Franz Josef. Např. vidět jejich dohady: "Přijedeš už domů?" "Až odjede tvoje matka, začnu o tom uvažovat!"

4 Lisi Lisi | Web | 7. listopadu 2015 v 11:43 | Reagovat

[1]: Tohle je pěkná zábava.

[2]: To ano.

[3]: Můžeš z fleku začít tweetovat. V jednu dobu vídeňské turistické centrum (či něco takového) založilo na FB skupinu, kde se spolu baví FJ, Sisi, MT, Mozart a další. Bohužel to brzy přestalo, ale pamatuji si, že FJ reagovala celkem dost žárlivě na Sisi.

5 Sarah's History Sarah's History | E-mail | Web | 13. listopadu 2015 v 16:18 | Reagovat

Páni, to je tedy nápad! Vtipné, zajímavé a mírně šílené. Líbí se mi to, je to prostě originální.

[4]: Ta skupina musela být skvělá, škoda, že už nefunguje.

6 Lisi Lisi | Web | 15. listopadu 2015 v 9:37 | Reagovat

[5]: To byla.
Taky jsem byla hned okouzlená, když jsem uviděla, jak to na Twitteru vypadá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama